skip to Main Content

Ben Kimim?

Hepimiz gibi “Karışık” olan Isabella’nın kendini bulma serüveni bizlere kendimizi anlama fırsatını sunuyor.

Kimsin?

Diğer insanlardan farklı mısın?

Kendini kim olarak tanımlıyorsun?

Görünüşün seni tanımlar mı?

Ya da ailenin kimliği?

Nerede doğduğun ya da arkadaşların?

  Gerçek şu ki ne bunlar senin kişiliğini tamamen anlatabilir ne de bunlardan bağımsız bir kişiliğe sahipsin… Fakat bu gerçeği kavrayabilmek uzun süre alabiliyor, özellikle aklındaki soruları bastırabilmek pek kolay değil…

   Hepimiz gibi Isabella da böyle bir dönemden geçiyor. Üstelik anne ve babasının ayrılma kararı aldığı bir dönemine şahitlik ediyoruz. Zaten sorularla karışık olan dünyası daha da karışıyor. Ayrıca babası siyahi, annesi beyaz tenli. Bir yetişkine çok doğal gelebilecek olan bu gerçekler ergen bir birey için hiç de kolay meseleler değil. Bir sivilceniz çıktığında ya da bir kıyafeti alamadığınızda dünyanın sonu gibi hissettiren o dönemi hatırlayın. Halihazırda ergenlik çağındaysanız anlaması daha da kolay olacaktır. Arkadaşlarınızın söyledikleri sizin için ne kadar önemli? Başka insanların düşünceleri sizi ne kadar baskı altına alır? Ufak bile olsa ailevi bir problem ne kadar büyük bir meseledir. Bütün bunlardan ne kadar çok etkilenir gençlik çağındaki bir insan?

   İşte Karışık’ın parmak bastığı nokta bu, karmaşaların aslında bizi biz yapan şeyler olduğu ve dışarıdan ne kadar farklı görünürsek görünelim  aynı evrelerden geçmekte olduğumuz. Bize farklı görünen şeyler ön yargılarımızdan ve birbirimizi yanlış anlamamızdan kaynaklanıyor. Bunu benimsemek özellikle önemli çünkü bunu anlamak birbirimizi anlamak demek, bu da birbirimizi sevmemiz için belki de en önemli adım.

  Sevdiklerinin, arkadaşlarının Isabella’ya destek olduğunu görmek insanın kendi ilişkilerine de farklı bakmasını sağlıyor. Onun da şikayet ettiği gibi renkleri ve görünüşleri görmekten vazgeçip birbirimizin içine değer vermeye başladığımızda bütün insanların arasındaki sevgi bağını görebileceğimizi düşünüyorum. 

 Izzy’nin de dediği gibi ‘Bence nefreti ortadan kaldıracak tek şey sevgi.’ Ve bunu önce kendimizi sonra diğerlerini anlayarak başarabiliriz…

Back To Top