skip to Main Content

On bir yaşındaysan dünyayı kurtaracak kadar büyüksündür! Tuhaf bir soğuk algınlığının Alis'in hayatını altüst ettiği bu hikâyede kahkaha bulaşıcıdır.

Alis Ve Mutluluk Virüsü

Alis ve Mutluluk Virüsü

Mutluluk Bulaşıcıdır!

Alis hapşırdığında basit bir soğuk algınlığı geçirdiğini düşünür. Bunun hayatını altüst edecek olayların başlangıcı olduğundan habersizdir. Bu virüsün Alis’i durmadan hapşırtmasının dışında bazı tuhaf semptomları vardır: Sonsuz bir gülme arzusu, iyi bir ruh hâli ve bolca neşe!

Alis, “Her Şeyin Mükemmel Şekilde Düzenli Olmasından Sorumlu En İyi Bakan” tarafından fark edildiğinde kendini mikropları azaltmak için yiyeceklerin dondurulmuş hâlde servis edildiği, kıkırdamanın yasak ve hastalanmanın çok büyük bir suç olduğu bir okulda bulur. Alis, bu okulun şimdinin aksine geçmişte çok eğlenceli olduğunu fark eder. Bir zamanlar okulu yöneten iyi kalpli müdüre ne olduğunu öğrenmeli, mutluluğu dünyadan silmeye kesinlikle kararlı olan bakanın planlarını bozmalıdır. Alis, onu durmadan kıkırdatan virüsüne rağmen başarılı olabilecek midir?

Alis ve Mutluluk Virüsü

Kitaptan Alıntılar

"Tonton Curcuna’nın ne olduğunu bilmek ister misiniz? Size söyleyeyim, burası sizin gibi kirli çocuklar için bir yer. Önce sizi temizleyeceğiz ve taşıdığınız o iğrenç küçük mikroplardan sizi kurtaracağız. Daha sonra, tembel annelerinizden, babalarınızdan veya diğer yararsız yetişkinlerden aldığınız kötü şeyleri beğenme alışkanlıklarınızı kaybedene kadar sizi eğiteceğiz. Sonra sizi kibar, kurallara uyan küçük robotlara dönüştürmeye çalışacağız. Son olarak, eğer şanslıysanız ve bu kadar uzun yaşayabilirseniz, size parlayıp ışıldamayı öğreteceğiz.”

Satış Noktaları

Back To Top