skip to Main Content

Eğer kafanı rüzgâra verirsen, hayatını da rüzgâra vermiş olursun.

Bul Beni Ziba

Bul Beni Ziba

“Herkes yere düşebilir, önemli olan yere düşmek değil, düştükten sonra tekrar ayağa kalkabilmek ve yoluna devam edebilmektir.”

Doğum gününü uzun süredir görmediği babasıylageçirecekolan Ziba, geçmişi telafi edeceklerini ve iyi vakit geçireceklerini umarken yolculukları hiç beklemedikleri şekilde gelişir.

İyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı yeniden sorguladıkları bu günde kendilerinibazen bir motosiklette, bazen bir vincin tepesinde rüzgâra karşı koyarken bulurlar.

Farhad Hassanzadeh, genç yetişkin kurmacası için olağan dışı olan bu hikâyede, genç kahramanın yaşamının doğrudan birfotoğrafını çekiyor.

Bul Beni Ziba

Kitaptan Alıntılar

"Ben dönüyordum, bu sırada o da dönüyordu. Böylece her birimiz kendi etrafımızda birkaç tur attık birlikte. Böylece ip adeta belimdeki makaradan boşaldı ve onun belindeki makaraya dolandı. "
"Ben öyle bir yerden geliyorum ki, insanın kafası orada çok önemlidir. Bu yüzden kafaya çok önem veririm. İşte bu yüzden diyorum ki, kafana çok çok dikkat etmelisin. Eğer kafanı rüzgâra verirsen, hayatını da rüzgâra vermiş olursun.
“Ben de babamın son cümleyi söylerken yaptığı gibi başımı gökyüzüne doğru kaldırdım. Hava bulutluydu, gri ve beyaz bulutlar vardı, ama yağmur getirecek bulutlar görünmüyordu. Sarı ve turuncu yapraklar ayaklarımızın altında kuru hışırtılar çıkarıyordu. Bugün doğum günümdü ve babam da yanımdaydı.”
“Kafasının içinde kurduğu ve yalnız kendisinin haberdar olduğu hayal dünyası görülmeye değerdi.”

Satış Noktaları

Back To Top