skip to Main Content

"Eğer kafanı rüzgâra verirsen, hayatını da rüzgâra vermiş olursun."

Bul Beni Ziba

Bul Beni Ziba

Doğum gününde, babası Ziba’yı çağırır ve doğum gününü birlikte geçirmesi için akıl hastanesinden kaçmasına yardım etmesini ister. Babası geçmişi telafi etmeyi ve doğum gününü kutlamayı ve iyi vakit geçirmeyi vaat eder ama işler ters gider…

Farhad Hassanzadeh, genç yetişkin kurmacası için olağandışı olan bu acı hikâyede, genç kahramanın yaşamının doğrudan bir resmini çekiyor. Roman, okuyuculara düşünecek çok şey verecek bir konuyu sunuyor.

Bul Beni Ziba

Kitaptan Alıntılar

Ben dönüyordum, bu sırada o da dönüyordu. Böylece her birimiz kendi etrafımızda birkaç tur attık birlikte. Böylece ip adeta belimdeki makaradan boşaldı ve onun belindeki makaraya dolandı.
Ben öyle bir yerden geliyorum ki, insanın kafası orada çok önemlidir. Bu yüzden kafaya çok önem veririm. İşte bu yüzden diyorum ki, kafana çok çok dikkat etmelisin. Eğer kafanı rüzgâra verirsen, hayatını da rüzgâra vermiş olursun.
“Ben de babamın son cümleyi söylerken yaptığı gibi başımı gökyüzüne doğru kaldırdım. Hava bulutluydu, gri ve beyaz bulutlar vardı, ama yağmur getirecek bulutlar görünmüyordu. Sarı ve turuncu yapraklar ayaklarımızın altında kuru hışırtılar çıkarıyordu. Bugün doğum günümdü ve babam da yanımdaydı.”
“Kafasının içinde kurduğu ve yalnız kendisinin haberdar olduğu hayal dünyası görülmeye değerdi.”

Satış Noktaları

Back To Top