skip to Main Content

Özgür Balpınar’dan hayal gücü sınırsız okurlar için heyecan verici bir ilk gençlik serisi!

Çiçek Ekspresi

Çiçek Ekspresi

Masalların sonsuza dek yok olduğu bir dünyayı düşünün. Tüm masal kahramanlarının unutulduğu, masal sözcüğünün dahi yok olduğu bir dünya…

Can, uykudan önce dinlediği her masalı rüyasına taşır. Kimi zaman ejderhalarla savaşan bir şövalye olur, kimi zaman koskocaman devlerle arkadaşlık kurar. Bu kez Can kendini, onu dinlediğimiz bütün masalların oluştuğu yere, Masallar Diyarı’na götüren Çiçek Ekspresi’nde bulur. Nil, Yiğit ve Narin de bu yolculukta ona eşlik eder. Pinokyo, Peter Pan, Rapunzel veya Nasreddin Hoca ile karşılaşabilecekleri bu diyarda masal kahramanları büyük bir tehlikenin içindedir. Kötülük çiçekleri, masalları değiştirerek mutsuz yeni sonlar hazırlarken Can ve arkadaşları sevgi, cesaret, merhamet ve dürüstlükle onlara karşı durabilecekler mi?

Şimdi Çiçek Ekspresi ile birlikte bu yolculuğa çıkmayı kabul ediyorsan kitabın kapağını aç! Çabuk ol! Masallar Diyarı’na varmak üzereyiz!

Çiçek Ekspresi

Kitaptan Alıntılar

“Bütün masallar mutlu sonla biter.”
“Gökyüzündeki yıldızları seyretmek güzel ama gönlünüzdeki yıldızlara bakmayı da unutmamalısınız.”
“Yetişkinler, çocukların onlara bir şeyler öğretebileceğini sürekli unutuyorlar.”
“Birbirimizden farklı olabiliriz ama birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz.”
“Bilirsin, iyilikler hiçbir zaman unutulmaz.”
“Düşmanlık kurmak kolaydır ve çoğunlukla kötü sonuçlar doğurur. Arkadaş olmak belki zordur fakat iyi arkadaşlıklar mucizeler yaratır.”
“Kötülük yaptın mı kork çünkü o bir tohumdur.”
“Hayatlarımız birer masaldır çocuklar. Kötülük tohumları onları ele geçirmeye ve yok etmeye uğraşır. Bizler de sevgiyle, dürüstlükle, cesaretle ve merhametle onlara karşı dururuz! Her zaman zafer bizim olur! Çünkü iyiler mutlaka kazanır.”

Satış Noktaları

Back To Top