skip to Main Content

"Test sonucu pozitif çıktığı andan itibaren istenmeyen kişi olmuştum. Sevilemez biriydim artık. Bir canavarı kim, nasıl sevebilirdi? Koca bir uygarlığı bir anda paramparça edebilecek birini nasıl sevebilirlerdi?"

Genesis

Genesis

“Yedi yaşımdan beri tüm hayatım ‘hayatta kalmak’ üzerine kurulmuştu. Ve şimdi o hayat benden alınmak üzereydi.”

Quincy Emerson, Oasis için büyük bir tehditti. Kanında bulunan X geni, virüsü aktifhâlegetirebilir ve tüm insanlığı yok edebilirdi. Kaçtığı Oasis topraklarının acımasız ve kanlı ellerine yenidendüşmesi planlarında yoktu. Yeniden yaşadığı açlık, sefalet ve şiddetle daha da hırslanmış olan Quincy artık tek başınadeğil. Ona yardım eden insanlar ve onu koruyan Kole var. Peki Quincy güvenmek istediği bu insanlar için kendini tehlikeye atabilir mi? En önemli soru ise şu:

Oasis’in kirli sırlarının arasında Genesis’eait bilgiler bulması hem onun hem de çevresindekilerin kurtuluş bileti mi, yoksa ölüm çemberi mi olacak?

Genesis

Kitaptan Alıntılar

"Ama Oasis böyle umutlar istemiyordu. Bağımsız bir şekilde, yalnız ve plansız ortaya çıkan her türlü umut Oasis’in düşmanıydı. Çünkü Oasis’in bizim üzerimizde kurduğu tek tahakküm, bizi umutlarımızdan mahrum etmekti.
Geleceğe dair umutlarımız, Oasis’in bizim kurtaracağımız olduğu algısına odaklandığı sürece, her şey yolundaydı. Kendi umudumuzu bulduğumuzda ise Oasis bambaşka bir şeye dönüşüyordu. Değer verdiğimiz insanları, güvenlik duygumuzu ve şimdi de bunu elimizden alıyordu: bu sığınağın bir zamanlar, etrafındaki her yerden bir nebze daha iyi, bir nebze daha güvenli olduğu hissini…"

Satış Noktaları

Kitap Hakkında Haberler

Back To Top