skip to Main Content

"İnsan neden unutur ve neden unutulmuşu hatırlar? Peki bir şehrin portresi resmedilebilir mi?"

İstanbul Portresi

İstanbul Portresi

“İnsan neden unutur ve neden unutulmuşu hatırlar?

Peki bir şehrin portresi resmedilebilir mi?

Sanal âlemde işlenen bir cinayet… İstanbul’un çeşitli noktalarına bırakılan üç cansız beden… Doğu ve Batı resim sanatının öncüleri Vincent van Gogh ile Osman Hamdi Bey’i bir araya getiren akıl almaz olaylar silsilesi ve İstanbul’un kadim sokaklarında cirit atan Kaplumbağa Terbiyecisi kostümlü bir katil zanlısı…

İstanbul Pera Müzesi’nde başlayan macera, Paris Louvre ve Berlin Alte Nationalgalerie Müzelerine kadar uzandıktan sonra Eskihisar Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi’nde son bulacak!

İyilerin ve kötülerin iç içe geçtiği, Doğu ve Batı medeniyetlerinin harmanlandığı çok bilinmeyenli bir denkleme hazır olun!

Şifre Bilimci Milas Ulukan ve Şifreli Dosyalar ekibinin başrolde olduğu soluk soluğa okunacak polisiye türünde bir İstanbul masalı…”

İstanbul Portresi

Kitaptan Alıntılar

Bir insan neden unutur ve sonra neden unuttuğunu hatırlar?
Doğu kültürüne sahip ülkeler ve insanlar değerlerini o kadar arka plana atar olmuştu ki, zamanla aşağılık kompleksi oluşmaya başlıyordu bu toprakların insanlarında. Oysa çok zengin ve renkli bir kültür birikimi vardı Doğu kültürlerinde.
Osman Hamdi Bey’in de günümüzde en az Vincent Van Gogh kadar tanınıp bilinmesi gerekirdi. Ancak bilinmeyen sebeplerden ötürü unutulmuştu usta sanatçı... Eserleri bile sanata sessiz sedasız bir şekilde hizmet ediyordu.
Sanatta Doğu ve Batı kavramlarının birbirinden üstün olmadığını, aksine birbirini tamamlayan parametrelere sahip olduklarını da anlatmak istedik.

Satış Noktaları

Back To Top