skip to Main Content

İlham verici ve iyi anlatılmış bir arkadaşlık ve umut hikâyesi…

Sıra Dışı

Sıra Dışı

Pansy, önceki yaz en yakın arkadaşı Anna’ya söz vermesine rağmen bahar kampına katılmaktan son anda vaz geçti. Bir yardım kampanyası için saçlarını kestirmeye gittiklerinde de durum farklı değildi. Aralarından sadece birisi oradan yeni saçlarıyla ayrılmıştı ve bu kişi Pansy değildi. Fakat Pansy asla bu durumu telafi etme şansı bulamamıştı. Kamptayken, Anna yüksek ateş sonucu menenjit geçirdi ve o günden beri eskisi gibi olamadı.

Artık Pansy’nin tek isteği, tekerlekli sandalyede sesini çıkarmadan oturan, özel eğitim görmesi gereken bir okula giden arkadaşının geri gelmesi. Bu süreçte Pansy Anna’nın her zaman olmasını istediği arkadaşa dönüşebilmek için aradığı fırsat olduğunu fark etti. Bu durum, bazı riskler almak, yeni şeyler denemek pahasına da olsa, Pansy, en yakın arkadaşının muhteşem dönüşü için sıra dışı olmanın peşine düşer. Fakat Pansy’nin yolcuğunun sonunda karşısına çıkan şey, tam olarak umduğu veya istediği şey olmayabilir…

Sıra Dışı

Kitaptan Alıntılar

“Gözlerimi fotoğraflardan aynaya yönelttim ve nasıl sihirli bir şekilde, istediğim türden bir insana dönüşebileceğimi düşündüm. Bu sene daha önce olmadığım her şey olmak zorundaydım: Cesur, yürekli, akıllı ve yetenekli. Her açıdan sıra dışı; tıpkı Anna gibi.”

Satış Noktaları

Back To Top